Zamontowanie w oknie rolet mini to kilka prostych kroków! Na początku warto przejrzeć pakiet montażowy. Składa się on z kilku elementów, poza roletą są to mechanizm łańcuszkowy, haczyki, dwa boczki (jeden z bolcem, drugi z dziurką) i taśma piankowa.Podstawową kwestią montażu jest ustalenie, po której stronie rolety ma się znaleźć mechanizm koralikowy. Jeżeli klamka okna umiejscowiona jest po lewej stronie, koraliki powinny znaleźć się po prawej i odwrotnie. Żeby zmienić stronę, należy przytrzymać mechanizm i przeciągnąć koraliki.

Prawidłowo założona roleta mini posiada blokadę łańcuszka na wysokości obciążnika. Mechanizm trzeba włożyć w rurkę i docisnąć. Może on ciężko wchodzić – dzięki temu nie przekręca się już przy późniejszym użytkowaniu. Druga strona rurki to miejsce na zatyczkę.

Zobacz rolety mini 


Czas na boki rolety. Bok z bolcem powinien znajdować się po stronie koralików, bok z dziurką umieszczamy po przeciwnej stronie. Po wykonaniu tych czynności należy złożyć haczyki. W jaki sposób? Najprostszy - mniejszą część haczyka wkłada się w większą. Ważne! Nie należy wciskać jej do końca, ale tylko na jeden ząbek. Do tak złożonego haczyka wkładamy bok rolety.


Lotari, rolety mini

Żeby haczyki nie przesuwały się, należy skorzystać z taśmy piankowej. Montujący przykleja ją w wyznaczone miejsce. Tak złożone boki z haczykami wkłada się na roletę z jednej i z drugiej strony. Następnie należy przyłożyć ją do skrzydła okiennego i zaznaczyć ołówkiem, w którym miejscu powinny znajdować się haczyki. Po odrysowaniu można zdjąć taśmę i założyć haczyki na okno (w miejscu zaznaczenia). To czas, żeby docisnąć element do końca (wcześniej mniejsza część dociśnięta była na jeden ząbek). Jeżeli zostanie to zrobione wcześniej, haczyki mogą okazać się za nieodpowiednie względem grubości okien.

Zakładając roletę na okna, należy pamiętać, że ogranicznik łańcuszka powinien być z tyłu, na wysokości obciążnika. Aby uzyskać efekt końcowy wystarczy wcisnąć bolec po stronie przeciwnej do koralików. Roleta jest zamontowana! 
 
 
  

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj dotyczącą montażu rolet klasycznych.