Rolety dzień i noc pozwalają na swobodne regulowanie ilości światła wpadającego do wnętrza pomieszczenia bez konieczności podnoszenia lub opuszczania rolety. Tak jak w przypadku każdej rolety, najważniejszy jest prawidłowy montaż. Wbrew pozorom jest to czynność bardzo prosta, którą każdy może opanować.

Na początku należy sprawdzić, czy zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy. Jeżeli niczego nie brakuje, można przystąpić do pracy. Rolety dzień i noc montuje się w suficie lub ścianie.

Pierwszym krokiem jest przykręcenie kątowników (do ścian bądź sufitu – w zależności od tego, gdzie mają się znajdować). Kolejne zadanie to umieszczenie w rurce mechanizmu z łańcuszkiem. Co z drugim końcem rurki? Tam umieszcza się (a później dociska) znajdujący się w zestawie plastikowy mechanizm. Końcówki muszą być dopasowane i zamontowane w odpowiednim kątowniku (po obu stronach rolety).

Następnym krokiem jest zabezpieczenie rolety. Pamiętaj, że łańcuszek może znajdować się po dowolnej jej stronie – wszystko zależy od miejsca, w którym umieszczone zostaną kątowniki. Przy montażu rolet do ściany sprawdź, czy tynk jest nieuszkodzony.

Rolety dzień i noc można także zamontować jako rolety mini, które nie wymagają wiercenia. lotari_6&7 
 
 Lotari, rolety dzień i nocPrzeczytaj też o błędach popełnianych przy montażu rolet.