Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym panuje szczególna atmosfera. Podczas gotowania uwalnia się nie tylko para wodna, ale też różne zapachy, tłuszcz i wilgoć. Dlatego wybierając rolety do kuchni, należy zwrócić uwagę, by były nie tylko dopasowane do wystroju wnętrza, ale też wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości.

Jaka powinna być idealna roleta kuchenna? Przede wszystkim wykonana z wytrzymałej tkaniny, odpornej na płowienie i odbarwienia. Jeśli często gotujesz, lepiej zrezygnuj z rolet bambusowych, ponieważ może im zaszkodzić nadmiar wilgoci.

W kuchni najlepiej sprawdzą się rolety dzień i noc, które w zależności od pory dnia, pozwolą aby do pomieszczenia docierało tyle światła słonecznego, ile w danym momencie potrzeba. Rolety przepuszczające światło również będą dobrym rozwiązaniem.

Co z montażem rolet? Czy w tej kwestii można pozwolić sobie na pełną dowolność? Kuchnia to pomieszczenie, w którym często otwiera się okno. Dlatego najwygodniejsza będzie roleta typu mini, zamontowana bezpośrednio na ramie okna, która umożliwi swobodne otwieranie i zamykanie, nawet gdy roleta będzie całkowicie zasunięta.

kuchnia_miniDN

 

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat utrzymania rolet? Zapoznaj się z zasadami czyszczenia rolet.