Osoby posiadające oczy nadwrażliwe na światło słoneczne powinny zwrócić szczególną uwagę na dobór rolet okiennych. Jak właściwie dobrać rolety?

Nadwrażliwość oczu to choroba, która objawia się u osób spędzających zbyt dużo czasu przy komputerze lub telewizorze. Objawem są bóle głowy lub mroczki przed oczami podczas przebywania w nadmiernie oświetlonym pomieszczeniu. Sztuczne światło można w każdej chwili wyłączyć, ale promieni słonecznych nie sposób się pozbyć.

Osoby cierpiące na nadwrażliwość oczu powinny zatem odpowiednio kontrolować światło słoneczne w domu, aby ich wzrok mógł odpoczywać.

Jeżeli Twoje okna są skierowane na stronę południową lub zachodnią, to przez większą część dnia słońce oświetla mieszkanie. Osoby z wrażliwymi oczami mogą wówczas odczuwać pewien dyskomfort. Rozwiązaniem problemu rolety typu dzień i noc. Wykonane są z tkaniny w poziome, transparentne i zaciemniające pasy. Dwie warstwy materiału, przesuwając się między sobą, pozwalają na swobodną regulację ilości światła słonecznego w mieszkaniu.

To bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla osób cierpiących na nadwrażliwość oczu, ale także wszystkich tych, którym zależy na stworzeniu przytulnej, a zarazem intymnej atmosfery w mieszkaniu.

Zobacz, co jeszcze zrobić, aby właściwie dawkować światło za pomocą rolet w Twoim domu.