Jadalnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Zwykle znajduje się w najbardziej nasłonecznionej części budynku. Okna powinny nie tylko być efektownie ozdobione, lecz także wymagają odpowiedniej osłony. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kiedy wybieramy rolety do pokoju jadalnego.

W jadalni gromadzi się rodzina przy okazji codziennych, ale i uroczystych śniadań, obiadów i kolacji. Bez względu na porę dnia i charakteru posiłku ważna jest komfortowa atmosfera, którą często zakłóca nieposkromnione słońce.

Jak zatem ochronić okna, by jadalnia nie straciła swojej wyjątkowości?

Stylową ochroną okna będą rolety rzymskie, ponieważ materiał, z którego je wykonano, jest dość gruby i przypomina zasłony. Na szczęście są od wygodniejsze i nie nadają pomieszczeniu wrażenia ciężkości.

Rolety a dodatki

Można też wybrać bardziej nowoczesne rolety przepuszczające światło. Bogactwo różnych odcieni pozwoli dobrać idealne zasłony okienne pod kolor mebli i ścian w jadalni. Nie zapominajmy o tym, jak wiele może zdziałać dopasowanie koloru rolet do barwy akcesoriów we wnętrzu – zastawy stołowej, okryć krzeseł czy eleganckiego obrusa.

jadalnia ok

Lotari, rolety z nadrukami