Rolety mini to rolety o średnicy do 17 mm, które wymagają akcesoriów dostosowanych do ich niewielkich rozmiarów. Mini roleta potrzebuje mechanizmu koralikowego i prowadnic, a także magnesów, wieszaków oraz innych dodatków oraz napinacza łańcuszka.Roletę zawiesza się bezpośrednio na ramie skrzydła okiennego, dzięki najważniejszemu akcesorium do mini rolety jakim jest mechanizm koralikowy o średnicy 17 mm. Można także przykleić go bezpośrednio na ramie okna lub witryny przy pomocy uniwersalnego uchwytu do wnęk okiennych.

Prowadnice do mini rolet wykonane są z PCV i mają długość 150 lub 220 cm. Dzięki prowadnicom, które wystarczy przykleić taśmą samoprzylepną, tkanina rolet zawsze utrzymuje się w jednej pozycji. Innym niezbędnym akcesorium do mini rolet są magnesy, które zapobiegają swobodnemu zwisaniu opuszczonej rolety na uchylonym oknie i utrzymują materiał przy ramie okna.

Natomiast wśród wieszaków do mini rolet można wybierać spośród trzech rodzajów: metalowych – długich i krótkich oraz regulowanych z tworzywa. Wieszak metalowy długi umożliwia montaż rolety, gdy na górnej ramie okna znajduje się wywietrznik. Długość ramienia wieszaka to 4,5 cm. Jeśli wieszak jest za długi, należy dobrać wieszak krótki. Przy montażu mini rolety na niestandardową ramę okna (o maks. grubości 1,7- 1,9 cm) niezbędny będzie wieszak regulowany (nastawny). 

Zobacz rolety mini 
 

Do rolet mini można także dokupić pakiet bezpieczeństwa, na które składają się uchwyt bezpieczeństwa (napinacz łańcuszka) oraz taśma samoprzylepna. Dzięki takiemu uzupełnieniu, koraliki łańcuszka będą w pełni zabezpieczone przed ewentualnym zerwaniem lub zaplątaniem. Ponadto podczas otwierania okna, pozostaną one w jednej pozycji i nie będą odstawać od ramy okiennej. Zamiast pakietu bezpieczeństwa, można zakupić obciążnik łańcuszka, który jest dodatkowym elementem dekoracyjnym rolety. Dzięki niemu łańcuszek jest estetycznie naciągnięty i nie ulega skręcaniu.


Lotari, akesoria do rolet mini

Uwaga: przed zastosowaniem akcesoriów wymagających przyklejenia, należy dokładnie odtłuścić ramę okienną przy użyciu acetonu lub benzyny ekstrakcyjnej. 
 
  
Nie masz jeszcze akcesoriów do wybranych rolet? Kupisz je tuaj: akcesoria do rolet mini