Ułatwienie dostępu do okna, zapewnienie bezpieczeństwa i tworzenie przytulnego klimatu we wnętrzu – oto podstawowe funkcje, które musi spełnić roleta w kuchni. Jaki typ najlepiej wybrać do tego pomieszczenia? Sprawdź!

Mówi się, że kuchnia jest sercem i duszą każdego domu. Unoszący się w powietrzu kuszący zapach świeżo pieczonego ciasta lub pysznego, domowego rosołu sprawiają, że to właśnie w tym pomieszczeniu domownicy czują się najlepiej. Każda kuchnia charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem. Uwalniająca się para woda, pryskający tłuszcz i duża wilgotność sprawiają, że w kuchni jest potrzebna roleta do zadań specjalnych.

Jaka powinna być roleta do kuchni?

Przed dokonaniem zakupu warto odpowiedzieć sobie na pytania związane z konstrukcją, formą i działaniem konkretnych typów rolet okiennych. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej wybierzesz tę, która dobrze spełni swoje zadanie w kuchni.

Roleta kuchenna powinna być:

  • wykonana z wytrzymałej tkaniny,
  • odporna na płowienie oraz odbarwienia,
  • odporna na wilgoć,
  • łatwa w utrzymaniu czystości.

Do tego istotne, by zapewniała łatwy dostęp do klamki, ponieważ w takim pomieszczeniu jak kuchnia bardzo istotne jest częste, regularne wietrzenie.

Z jakich typów rolet mogę wybierać?

Lotari.pl dysponuje szerokim asortymentem rolet okiennych, wśród których znajdziesz m.in.:

  • rolety klasyczne,
  • rolety mini,
  • rolety dzień i noc,

Najlepszy efekt dadzą natomiast dobrane kolorystycznie do wnętrza rolety klasyczne lub rolety dzień i noc.


Lotari, roleta mini dzień i noc - na miarę

 

Tutaj sprawdzisz pełną ofertę rolet dostępnych na Lotari.pl!

Montaż rolet kuchennych tego typu również nie przysparza zbyt wielu problemów – mechanizm można bowiem zamontować do ściany nad oknem lub – jeśli zdecydujesz się na rolety z szelkami – na tradycyjnym karniszu. Oba rozwiązania zapewnią doskonały efekt wizualny.

Szukasz rolety do swojej kuchni z uniaktowym nadrukiem? Zapoznaj się z ofertą marki Lotari i wybierz roletę, która dopełni Twoje wnętrze!

Wybierz swój nadruk na roletę

 

W kuchni królują najczęściej jasne kolory: żółty, pomarańczowy, zielony. Rolety okienne wybierz zatem tak, by pasowały do koloru ścian – albo na zasadzie kontrastu, albo wzajemnego uzupełnienia. Spójny pomysł aranżacyjny to podstawa!

Urządzasz cały dom? Z poradnika Lotari dowiesz się, jak dobrać roletę do konkretnego wnętrza!