Znasz film „Lepiej późno niż później”? Diane Keaton i Jack Nicholson spędzają czas w przepięknym domu letnim urządzonym w stylu Hamptons. Wnętrze skąpane w barwach bieli, beżu i naturalnego drewna łączy w sobie elegancję, zadziorność marynistycznych detali i przytulny wakacyjny klimat. Chcesz, by taka atmosfera zagościła w Twoim domu? Zobacz, w jaki sposób możesz rozpocząć aranżację pomieszczenia dzięki stylowym roletom.

Styl Hamptons wywodzi się z estetyki wypracowanej przez projektantów domków letniskowych w nadmorskich miejscowościach na Long Island. Gwiazdy Hollywoodu mają tam swoje przystanie, do których uciekają na wypoczynek w czasie wakacji. Przyzwyczajeni do luksusu nie mogli lub nie chcieli rezygnować z elegancji w tych wnętrzach, czuli jednak, że potrzebują więcej luzu. Przytulny i swobodny charakter aranżacji nadało wykorzystanie elementów związanych z morzem, a także naturalnych materiałów takich jak drewno czy bambus.

Elegancja bieli w nadmorskim stylu, czyli wybierz rolety w estetyce Hamptons

Jeśli chcesz stworzyć w swoim wnętrzu klimat wybrzeża, zdecyduj się na odpowiednią oprawę okien. Weź pod uwagę, że omawiany styl jest połączeniem przytulnego domu letniskowego z nowoczesną elegancją, dlatego dobrym rozwiązaniem okażą się rolety w białym odcieniu. Taki wybór to zarówno zwrot w kierunku modernistycznego wnętrza, jak i gwarancja ciepłego klimatu w pomieszczeniu, przywołującego na myśl białe piaszczyste plaże.

Jaki typ rolety wybrać? W tę estetykę najlepiej wpiszą się rolety dzień i noc. Do tego przekonasz się, jak bardzo są praktyczne. Na co dzień, kiedy do domu pada zbyt wiele światła, zostawiasz rolety w wersji „dzień”, tj. z zaciemniającymi pasami. W nocy możesz całkowicie zasłonić okna i nie obawiać się zbudzenia przez światło księżyca. Zobacz na przykład roletę mini dzień i noc – na miarę od marki Lotari.pl.

Lotari, rolety dzień i noc

Lotari, rolety dzień i noc 

Zobacz rolety dzień i noc Lotari 

Materiał inspirowany naturą – zdecyduj się na bambusową oprawę Twoich okien

Podstawową do stworzenia wnętrza w wakacyjnej estetyce ze szczyptą luksusu jest estetyczne odniesienie do natury. Projektanci wykorzystują ten sposób nie tylko we wprowadzanej gamie barw, ale także dzięki określonym materiałom, z których jest wykonana aranżacja. Poza drewnem takim surowcem może być bambus.

Chcesz stworzyć wnętrze nawiązujące do natury i przywołujące wspomnienie wakacyjnego domku nad morzem? Pomyśl o roletach wykonanych z bambusa. Masz do wyboru na przykład rolety bambusowe. Taka osłona sprawi, że letnie dni okażą się przyjemniejsze, a wystrój Twojego wnętrza zyska klimat nadmorskiego kurortu.

Lotari, rolety bambusowe

Letnia ochrona Twojego komfortu – zaopatrz się w moskitierę

Nawet najbardziej luksusowe wnętrza nad amerykańskim wybrzeżem Hampton nie są wolne od letniego kłopotu wszystkich, którzy kochają spać przy otwartym oknie. Uporczywa obecność komarów może udaremnić nawet najlepszy wakacyjny wypoczynek. Właśnie dlatego wiele osób chroni się przed insektami, zakładając na okna moskitierę. Mała, ledwo zauważalna rzecz, a umożliwi Ci letni relaks, o jakim marzyłeś. Sprawdź na przykład moskitierę z ramką DIY od Lotari.pl.

Lotari, moskitiera na okno

Zainspirowany? Już dziś zacznij przeobrażać swoje wnętrze w eleganckie, a zarazem przytulne wnętrze w nadmorskim stylu Hamptons.