Naklejki na ścianę to prosty sposób na urozmaicenie dawno niezmienianego wnętrza. Podobają się szczególnie dzieciom, które chętnie zobaczą w pokoju nowy, barwny element. Decydując się na zakup naklejek, warto wcześniej wiedzieć, jak prawidłowo przykleić je na ścianę.

Po pierwsze naklejkę warto położyć na płaskiej, twardej powierzchni (blat, podłoga). Dużą można podzielić na mniejsze elementy – ułatwi to naklejenie wzoru na ścianę. Przyszedł czas na staranne odklejenie folii od papieru tak, aby motyw w całości pozostał na przezroczystej folii. W przypadku, gdy niektóre elementy pozostaną na papierze należy je docisnąć, a później spróbować odkleić raz jeszcze. Tak przygotowaną folię wraz z wzorem przykłada się do ściany.

Zobacz naklejki z nadrukami do różnych wnętrz


Dużym ułatwieniem jest wcześniejsze zaznaczenie odpowiedniego miejsca przy pomocy ołówka. Delikatne przyciśnięcie powinno wystarczyć, aby przykleić naklejkę. Jeśli pojawiły się pęcherzyki powietrza, w prosty sposób można je usunąć, posługując się specjalną łopatką.

Kiedy naklejka i folia znajdują się już na ścianie, pozostaje ostrożne usunięcie folii. Uwaga! Wzór nie może się odkleić. Jeśli zaczyna odchodzić razem z folią, należy ją ponownie docisnąć i rozpocząć proces odklejania od początku.