FAQ

Roleta standardowa klasyczna (classic) to roleta zwijana na rurce o średnicy 25 mm w określonych rozmiarach. Przeznaczona jest do montażu na ścianie, we wnęce okna lub na suficie.
Roleta standardowa mini charakteryzuje się znacznie mniejszym od rolety klasycznej mechanizmem zwijającym oraz średnicą rurki 17 mm. Dostępna jest w określonych rozmiarach. Roleta mini przeznaczona jest do montażu bezpośredni na skrzydle okna bez konieczności wiercenia w nim otworów. Dzięki temu ładnie integruje się z ramą okna, a jej montaż nie powoduje utraty gwarancji producenta okien.
W przypadku dużych zabrudzeń roletę można delikatnie przetrzeć wilgotną ściereczką lub gąbką. Nie należy dopuścić do przemoczenia tkaniny, ponieważ może ona ulec odkształceniom z uwagi na utratę swoich usztywniających właściwości.
Tak. Do tego celu należy wykorzystać uniwersalny uchwyt montażowy dostępny w akcesoriach. Dzięki niemu roletę klasyczną można zamontować bezinwazyjnie na ramie okna. Uchwyt na ramę okienną (biały)
Tak. W tym celu należy wyznaczyć miejsce przykręcenia rolety, wywiercić otwory i przykręcić uchwyty. Następnie w przykręconych uchwytach należy umieścić roletę. UWAGA: należy dokładnie wypoziomować roletę aby równo się zwijała.
Można samodzielnie zwęzić zbyt szeroką roletę do potrzebnego rozmiaru. W tym celu należy ustalić potrzebną szerokość rolety tak, aby nieco zachodziła na ścianę (w przypadku rolety klasycznej) lub na ramę okna (w przypadku rolety mini). Jeżeli roleta jest jednokolorowa to materiał zwężamy z jednej strony, a rurkę obcinamy brzeszczotem. Jeśli roleta jest wzorzysta to należy obciąć materiał jednakowo z obu stron, podobnie jak rurkę. Po zwężeniu należy zamontować mechanizm zwijający i powiesić roletę.
Najczęstszym powodem krzywo zwijającej się rolety jest nieprawidłowy montaż. Należy sprawdzić czy roleta została dobrze wypoziomowana i w razie konieczności dokonać poprawek.
Tkanina zaciemniająca posiada podgumowanie w kolorze tkaniny, zaciemnia pomieszczenie w 100%, natomiast tkanina zaciemniająca silver posiada od lewej strony srebrną powłokę, która nie tylko zaciemnia pomieszczenie, ale dodatkowo izoluje termicznie.

Drogi Kliencie, jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na Twój problem wyślij do nas formularz kontaktowy albo zadzwoń do nas.

Zajrzyj również na nasz blog z poradami Poradnik Lotari.

B BLOG