Nadchodzi wiosna, a z nią większa ilość barw za naszym oknem. Szczególnie po okresie zimowym potrzebujemy większej dawki pozytywnej energii. „Zielono mi i spokojnie” to słowa do utworu napisanego przez Agnieszkę Osiecką, która krótko niemniej jednak bardzo trafnie określiła w nim barwę zieloną.

Kolor zielony ma niezwykłe właściwości terapeutyczne, jest barwą, która uspokaja, ale i motywuje do aktywności. To kolor odradzających się pół i ziemi, przynoszący nam harmonie, równowagę i radość. Jest to barwa niezwykle istotna w naszym otoczeniu, jednoczenie idealnie wpisująca się dzięki swojej wszechstronności w większość styli wnętrzarskich.

Odcienie zieleni doskonale wypisują się w aranżacje pomieszczeń nic więc dziwnego, iż często pojawiają się w naszych wnętrzach. Najmodniejsze odcienie zieleni, które od dłuższego czasu pojawiają się w trendach wnętrzarskich to między innymi: butelkowa zieleń, mięta, oliwka, szmaragd czy kolor morski. Warto spróbować wykorzystać potencjał tych kolorów również do aranżacji okna w postaci rolet gładkich, plisowanych lub z wykorzytaniem materiałów dzień i noc. 

Barwy te aktualnie uzupełniane są we wnętrzach o złote dodatki co nadaje pomieszczeniu więcej szyku i szlachetności. Innym intrygującym uzupełnianiem barwy zielonej jest łączenie go z odcieniami różu lub fioletu, co nadaje wnętrzu klimat bardziej orientalny. Niemniej jednak tym zestawieniem, które będzie jednak zawsze aktualne i ponadczasowe jest połączenie zieleni z barwami neutralnymi typu beże, brązy i szarości.