Rolety - tak samo jako zasłony czy firany - wymagają czyszczenia. Jednak w przypadku rolet jest to zdecydowanie mniej kłopotliwe. Rolety materiałowe pokryte są specjalną warstwą ochronną, która ogranicza osiadanie kurzu i powstawanie zabrudzeń. 

 Lotari_interior_eco
 
Rolety najczęściej wystarczy przetrzeć suchą lub lekko wilgotną ściereczką z mikrofibry. Jeśli pojawi się zabrudzenie, można spróbować potrzeć miejsce gumką do ścierania. W przypadku, gdy plama jest wyjątkowa oporna, można wspomóc się detergentem. Należy jednak pamiętać, by używać tych delikatnych, żeby nie odbarwić rolety i nie przesadzać z ilością płynu - unikniemy wtedy nieestetycznych zacieków. Przy czyszczeniu rolet materiałowych z nadrukowanymi wzorami, również należy zachować ostrożność ze stosowaniem detergentów.

W przypadku rolet dzień i noc wystarczy delikatnie zebrać kurz za pomocą odkurzacza (z końcówką szczotkową). Tak samo jak rolety z tkaniny, (których nie można prasować), należy przecierać je wilgotną szmatką.

Zobacz rolety dzień i noc Lotari


Pamiętaj, żadnych rolet nie należy prasować, ponieważ mogą się odbarwić lub w przypadku rolet materiałowych – pokrywająca je apretura może stracić swoje właściwości.