Na decyzję o zakupie danej rolety najczęściej wpływa jej… kolor. Kiedy chcesz stworzyć wyjątkowe i spójne wnętrze, najczęściej kierujesz się intuicją oraz wybranym wcześniej stylem aranżacji. To jednak niejedyne skuteczne podejście.Roleta pełni funkcję dekoracyjną oraz użytkową, w tym przypadku zaciemniającą. Rozwój dzisiejszej technologii pozwala tak dobrać tkaninę, by uzyskać 100% zaciemnienie (często przy jednoczesnej ochronie przed zbytnim nagrzewaniem się pomieszczenia!) i w estetyczny sposób dopełnić wygląd wnętrza.

Wybierz rolety do swojego domu

Do wyrobu rolet wykorzystuje się różne tkaniny. Przede wszystkim dzielimy je na naturalne (len, bawełna) oraz sztuczne (poliester, poliamid, organza). Materiały naturalne są przyjemne w dotyku, ale ich podatność na odkształcanie i zniszczenia sprawia, że dość krótko pełnią prawidłowo swoje funkcje. Wyjątkiem są bawełniane rolety podgumowane, w których dodatkowa powłoka chroni materiał przed przebarwieniami i dokładnie blokuje ilość światła w pokoju.

Tworzywa syntetyczne bardziej nadają się do rolet – łatwiejsze w pielęgnacji, trwalsze, odporniejsze na działanie promieni słonecznych i zachowujące kolor, mogą służyć przez lata. 
 
 

Sprawdź, jak zamontować rolety.