Szukasz eleganckiej osłony na okno? Masz już dość starych zasłon i firan? Rolety dzień i noc będą dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, kiedy będziesz je wybierał, i dowiedz się, czego możesz od nich oczekiwać.

W jaki sposób zapewnić sobie prywatność i ochronę przed słońcem, a jednocześnie nie pozbawić całkowicie wnętrza dostępu do światła? Wygoda, estetyka i komfort to najważniejsze cechy, jakimi powinna się wyróżniać roleta okienna. Dlatego jeśli szukasz oryginalnego i nowoczesnego rozwiązania, rolety dzień i noc zapewne spełnią Twoje oczekiwania.

Co powinieneś wiedzieć przed zakupem tego rodzaju rolet?

Zasada działania rolet dzień i noc

Dlaczego klienci tak chętnie wybierają rolety dzień i noc? Ponieważ są nowoczesne i funkcjonalne, a co najważniejsze – pozwalają na swobodną regulację ilości wpadającego światła bez konieczności podnoszenia całej rolety, jak w przypadku innych rodzajów. Roleta dzień i  noc składa się zdwóch tkanin o różnym stopniu przepuszczania światła (transparentnej i zaciemniającej). Jeśli chcesz zasłonić całkowicie lub częściowo okno, pociągasz za sznureczek, a pasy tkaniny zwijają się i zachodzą na siebie. Równie ważne jest to, że nie musisz podnosić osłony, żeby zobaczyć, co dzieje się za Twoim oknem.

Typ rolety

Rolety dzień i noc są oferowane w typie mini. Co to oznacza? Roleta mini zapewnia prosty i szybki montaż bezpośrednio na ramie okna bez konieczności wiercenia w niej otworów. Dzięki temu w każdej chwili możesz ją zdjąć i zawiesić ponownie.

Zobacz rolety dzień i noc Lotari

Kolor

Na decyzję o wyborze barwy rolet dzień i noc ma wpływ przede wszystkim kolor ścian i mebli w danym wnętrzu. Dzięki temu, że możesz wybrać dowolny odcień, rolety dzień i noc sprawdzą się w Twoim domu – w kuchni, salonie, sypialni i pokoju do pracy. Jeśli masz jasne pomieszczenie, dopasuj rolety w zbliżonym odcieniu – beżowe, białe lub kremowe. Inna możliwość to intensywne, kontrastowe barwy – czerwień, limonkowa zieleń lub fiolet. Wybór należy do Ciebie.

Cena

W porównaniu do innych typów osłon rolety dzień i noc mają nieco wyższą cenę. Dlaczego? Wyróżniają się zaawansowaną funkcjonalnością i do ich produkcji są potrzebne dwie warstwy tkaniny, a w przypadku tradycyjnej rolety – tylko jedna.

Czyszczenie

Rolety dzień i noc to elegancka oraz funkcjonalna osłona okna. Jeśli będziesz o nie prawidłowo dbać, posłużą Ci przez wiele lat. O czym musisz pamiętać? Niektóre typy rolet (np. rzymskie) można prać w pralce, a w przypadku rolet dzień i noc nie należy tego robić, ponieważ delikatny materiał może ulec odbarwieniu. Jeśli jednak na rolecie pojawi się zabrudzenie, użyj czystej, zwilżonej wodą szmatki. Kurz z rolety usuniesz łatwo odkurzaczem z końcówką szczotkową.

Wybierz swoje rolety dzień noc. Wszystkie kolory i fasony znajdziesz na naszej stronie: http://www.lotari.pl/