Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie zewnętrznej osłony okna równolegle z roletami wewnętrznymi. Klienci zainteresowani takim rozwiązaniem mają do wyboru rolety zewnętrzne, a także markizy. Co warto wiedzieć o tych opcjach?

 

Praktyczne rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to wybór nie tylko bardzo funkcjonalny, lecz także modny. Ich montaż jest prosty, a całość poprawia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Mechanizm działania nie jest skomplikowany – zamontowane na zewnątrz budynku są sterowane ręcznie albo z użyciem specjalnych napędów. Jeżeli zamierzasz rozpocząć budowę domu, powinieneś pomyśleć o kupnie tego modelu rolet już na etapie wyboru projektu – wtedy specjaliści uwzględnią pomysł odpowiednio wcześniej. Będzie to sporym ułatwieniem.

Oprócz zautomatyzowanych rolet, możesz wybrać materiałowe rolety zewnętrzne.

Efektowne markizy

A co z markizami? Pozwalają na swobodny dopływ naturalnego światła, co z pewnością jest cenną informacją dla niektórych inwestorów. Dają również możliwość obserwowania okolicy z zachowaniem poczucia prywatności i skutecznie chronią przed promieniowaniem UV. Innym rozwiązaniem zamiast markiz są osłony przeciwsłoneczne na balkon lub taras.

 

Lotari, osłony przeciwsłoneczne
 

Wybór najlepszego rozwiązania należy do Ciebie i zależy od indywidualnych preferencji, dlatego dobrze go przemyśl!