Wybór oraz kupno rolet to zadania, które mogą spędzać sen z powiek. Wszystko za sprawą kilku rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, a o których nie zawsze pamiętasz. Oto przykładowa lista zagadnień do przejrzenia przed zakupem rolet.

  1. Rodzaj pomieszczenia

W zależności od tego, czy szukasz rolet do sypialni, kuchni czy łazienki, będziesz potrzebował innych rolet. Uświadomienie sobie tych różnic pomoże w podjęciu decyzji. Pamiętaj, w sypialni i łazience liczy się zaciemnienie, w salonie – dekoracyjność, a w kuchni – funkcjonalność.

  1. Umiejscowienie względem stron świata

Duża ilość światła dziennego to podstawa, dlatego zwróć uwagę, na którą stronę wychodzą Twoje okna. W tych skierowanych na północ zamontuj rolety przepuszczające światło, w tych o orientacji południowej – zaciemniające.

Wybierz rolety do swojego domu

  1. Dogodny montaż

Nowych okien nie warto niszczyć. Wybierz wtedy rolety mini, które zamontujesz bez potrzeby wiercenia dodatkowych otworów. Możesz także wybrać montaż nad oknem – wtedy jednak upewnij się, że dysponujesz odpowiednią ilością miejsca.

  1. Kolor – istota stylu

Wymieniony na ostatnim miejscu kolor jest równie istotnym czynnikiem. Odpowiada on bowiem za końcowy efekt całej aranżacji. Dobrze przemyśl, w jakim stylu chcesz urządzić pokój, jakich kolorów użyć – i wtedy dobierz do niego barwę rolet.

Z poradnika Lotari dowiesz się również, jak zamontować poszczególne typu rolet.