Montaż rolet w kasecie nie jest skomplikowany i bez większych problemów wszystko da się zrobić samodzielnie. Po rozpakowaniu zestawu należy sprawdzić, czy znajdują się w nim wszystkie niezbędne elementy. Istotne jest także upewnienie się, czy roleta została wykonana w prawidłowy sposób.Jeżeli wykonany wcześniej pomiar został przeprowadzony prawidłowo, nie będzie żadnych problemów. Bolce powinny wchodzić idealnie w przestrzeń pomiędzy krawędziami listwy przyszybowej. Listwy prowadzące rolety w kasecie (prowadnice) będą przyklejone do powierzchni, którą najpierw należy w odpowiedni sposób odtłuszczyć. Najczęściej robi się to przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej. Po tym zabiegu należy przyłożyć roletę razem z bolcami górnymi do poziomu okna.

W rolecie zauważyć można zaślepione otwory – to właśnie tutaj wkręca się wkręty mocujące całość do listwy przyszybowej. Ułatwieniem może być tutaj niewielka wiertarka – z jej pomocą można przygotować otwory, w które później wprowadzone zostaną wkręty. Jeśli okaże się, że listwa przyszybowa jest zbyt długa, skraca się ją nożyczkami.

Lotari. rolety w kasecie

Konieczne będzie również zamontowanie boczków. Lewy po prostu zakładamy, a przez prawy przeciągamy łańcuszek (lub odwrotnie). Ważne! Przy montowaniu, roleta powinna być chociaż delikatnie opuszczona. Następne kroki to zamontowanie łącznika łańcuszka, przyklejenie prowadnic oraz ustawienie blokady łańcuszka (założenie kółeczka blokującego i obciążnika).

Zobacz rolety w kasecie Lotari  
 
A co po zamontowaniu? Może warto udekorować parapety? Przeczytaj o tym, jak łączyć wybrane rolety i kwiaty.