Rolety klasyczne są obowiązkowym elementem wystroju coraz większej liczby polskich domów. Warto wiedzieć, jak je zamontować, szczególnie, że nie jest to skomplikowany proces.

 

Ten typ rolet przeznaczony jest do instalacji w ścianie bądź suficie. Do każdego zakupu dołączona jest instrukcja montażu, warto się z nią zapoznać.

Od czego zacząć? Należy przykręcić kątowniki do ściany lub sufitu. Następnie czas na mechanizm z łańcuszkiem, który wsadza się w rurkę. Po drugiej stronie rurki umieszcza się plastikowy mechanizm, który wymaga dociśnięcia. Końcówki trzeba dopasować i zamontować we właściwym kątowniku. Czynność tę należy powtórzyć po drugiej stronie rolety.

Po tym pozostaje jedynie zabezpieczyć rolety. Wygodne jest to, że łańcuszek może znajdować się po dowolnej stronie rolety – wszystko zależy od tego, gdzie zamontowane będą kątowniki.

Dobrze wiedzieć, że istnieją dwa sposoby montowania rolet: wymagający i niewymagający wiercenia. W przypadku tego pierwszego należy sprawdzić, czy tynk jest w odpowiednim stanie, drugi sposób uwzględnia wykorzystanie odpowiednich uchwytów, które dają możliwość wygodnego otwierania zamkniętego okna.

 

lotari_r.klasyczna

 

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj sekcję dotyczącą montażu rolet mini.