Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w każdym domu. I dlatego wymaga odpowiednich mebli i dodatków. Tak samo jak obraz na ścianie czy kwiaty w wazonie, także rolety mogą pełnić funkcję dekoracyjną.

Okna w salonie lub pokoju dziennym nie muszą wcale być osłonięte ciężkimi i grubymi zasłonami, żeby nadać wnętrzu ciepła i przytulności. W zależności od typu i tkaniny z jakiej są wykonane, rolety będą pasować do pomieszczenia urządzonego nowocześnie, jak i klasycznie.

Jeśli Twój salon jest bardzo nasłoneczniony w ciągu dnia, mimo wszystko lepiej nie wybieraj rolet zaciemniających, ponieważ ich opuszczenie spowoduje zapanowanie „egipskich ciemności” we wnętrzu. Roleta przepuszczająca światło + dodatkowa osłona przed światłem w postaci rolety zewnętrznej to odpowiedni wybór do salonu.

Jak wybrać rolety do salonu

Dobrym rozwiązaniem będą też eleganckie rolety rzymskie, wykonane z materiałów przypominających zasłony. Nie bój się oryginalnych rolet! W pokoju dziennym sprawdzą się nie tylko gładkie, jednokolorowe rolety, ale też wzorzyste.

Pamiętaj też, że sposób montażu również ma wpływ na wygląd Twojego salonu. Zamiast montażu na ramie okna, zdecyduj się na montaż rolet we wnęce lub do sufitu. Zyskasz stylowy dodatek i osłonę okna w jednym.