Karnisz to istotny element dekoracyjny okna i pokoju. Jeśli dobrze go dobierzesz, to nadasz całemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Ważne jest jednak, by wybrać go, gdy cały pokój jest już gotowy.

 
Karnisz składa się z drążka, wspornika, elementów do wieszania tkanin (np. żabek) oraz końcówki. Ta ostatnia dostępna jest w różnych formach i kształtach, dzięki czemu możesz wybrać dokładnie taką, jakiej potrzebujesz.

Jak dobrać karnisz do wystroju pokoju? Drewniane dopasuj do okien, podłóg oraz drzwi. Metalowe natomiast do żyrandoli i okuć meblowych.

Przed wyjściem na zakupy koniecznie zmierz okno i określ, jaki rozmiar karnisza będzie Ci potrzebny. Jeśli chodzi o szerokość, powinien on wystawać ok. 20 cm z każdej strony.

Długość karnisza = szerokość okna + ok. 40 cm

Zobacz karniszeNie jest to jedyny niezbędny wymiar. Pamiętaj, że dla lepszego efektu karnisz powinien znajdować się ok. 5 cm nad oknem oraz ok. 10-15 cm od ściany prostopadłej.  Nad materiałem, rodzajem i sposobem wykończenia zastanów się jeszcze w domu. Ewentualnie kup wymarzony karnisz, nie ruszając się z domu. Unikniesz w ten sposób nietrafionych zakupów!

Tutaj znajdziesz karnisz na miarę swoich potrzeb.