Jeśli lubisz otaczać się żywymi kwiatami, to z pewnością wiesz, ile problemów mogą powodować pyłki osadzające się na roletach. Czasem przyklejają się do materiału i pozostawiają po sobie trudne do usunięcia plamy. Jak więc szybko i skutecznie się ich pozbyć?

 

Kwiaty stojące na parapecie są ozdobą każdego mieszkania. Tworzą we wnętrzu przytulny klimat, który poprawia nastrój. O tym, że o kwiaty trzeba odpowiednio dbać, pamięta każdy. Jednak nie każdy wie, jak pozbyć się pyłków kwiatowych, które osadzają się na roletach okiennych. Większość kwiatów doniczkowych w okresie wiosennym pyli. Podobnie jest z drzewami i krzewami rosnącymi za oknem. To naturalny proces, z którym nie jesteśmy w stanie walczyć.

Jednak gdy na materiale rolet pojawią się pyłki, najlepszym sposobem na ich usunięcie będzie odkurzacz. Należy operować nim niezwykle ostrożnie, ponieważ duża moc ssąca może uszkodzić materiał, z którego są wykonane rolety. Wystarczy więc zmniejszyć moc i z niewielkiej odległości wessać pyłki do środka. Pomocna może okazać się też rolka do czyszczenia ubrań. Trzeba jednak uważać na pyłki niektórych drzew. Jeśli dociśniemy je zbyt mocno do rolety, może wypłynąć z nich olejek, który pozostawi na materiale trudne do usunięcia plamy.

Dobrym rozwiązaniem jest pokrycie powierzchni rolet płynem antystatycznym do tkanin. Przed aplikacją należy jednak dokładnie sprawdzić, czy dany typ płynu będzie bezpieczny dla materiału, z którego wykonano rolety.

Zobacz, co jeszcze zrobić, aby właściwie zadbać o rolety w Twoim domu.