Jeśli lubisz proste wzornictwo oraz przytulne wnętrza, zastanów się nad urządzeniem mieszkania w stylu skandynawskim. Podpowiadamy, jak za pomocą ciekawych dodatków i gry kolorów stworzyć wnętrze w stylu mroźnej Północy.

 

Styl skandynawski charakteryzuje się prostym wzornictwem i przemyślanymi rozwiązaniami architektonicznymi. Podłoga w tego typu aranżacji wykonana jest z jasnego, czasem bielonego drewna. Dominujące barwy w stylu skandynawskim to:

  • biel,
  • brąz,
  • odcienie szarości,
  • odcienie błękitu.

Najlepszym rozwiązaniem okazuje się umiejętne połączenie tych kolorów w różnych dodatkach, meblach, ścianach. Jeśli zatem zdecydujesz się pomalować ściany na szaro, użyj pozostałych barw przy okazji zakupu mebli np. w kolorze białym. W tym zestawieniu sofa powinna więc kontrastować z meblami, ale pamiętaj, aby zachować spójność stylistyczną. Dobrym rozwiązaniem jest użycie błękitu.

Można go też wprowadzić do wnętrza za pomocą różnych dodatków np. poduszek dekoracyjnych. Pamiętaj także o właściwym doborze koloru rolet okiennych.

Lotari, rolety dzień i noc

Wybierz rolety w kolorze szarym, błękitnym lub białym. Gwarantujemy, że odpowiednio skomponowana całość tworzy niezwykle przytulną przestrzeń mieszkalną.

Wybierz swoje nowe rolety Lotari