Czy wiesz, że ok. 30 proc. całego społeczeństwa cierpi na nadwrażliwość wywoływaną m.in. przez pyłki, kurz czy sierść zwierząt? Jeżeli należysz do tej grupy, z pewnością nie raz zastanawiałeś się, co zrobić, żeby we własnym domu czuć się pewnie i bezpiecznie? Jeden z sekretów tkwi we właściwym urządzeniu pokoi.

Najlepiej zrobić to minimalistycznie, jasno, przestrzennie i wygodnie. Aby osiągnąć sukces, najlepiej trzymać się kilku prostych zasad:

    1. Powierzchnie płaskie – wyrównaj wszelkie nierówności drewnianych mebli tak, aby nie osiadały na nich pyłki.

    2. Dostęp do okien – wietrzenie jest bardzo ważne. Dlatego firanki i zasłony zamień na rolety, które równie dobrze ochronią przed światłem, nie gromadząc przy tym na sobie dużej ilości kurzu.

    3. Elementy ozdobne – zrezygnuj z nich! Postaw na proste wnętrza bez zbędnych bibelotów. Wnętrze możesz urozmaicić naklejkami na ściany, meble lub lampy. Niezbędne w domu alergika regały z zamkniętymi frontami i liczne szuflady stanowią idealne tło dla takich ozdób. Jeżeli brak Ci ozdób, wybierz kolorowe rolety z nadrukami. Nadruki wykonane są z bezpiecznych i trwałych farb, dlatego nie musisz obawiać się o swoje zdrowie.

Lotari, rolety z nadrukiem

Lotari, rolety z nadrukiem

W domu alergika mniej znaczy więcej. Teraz częste sprzątanie, wietrzenie i mycie podłogi na wilgotno przestaną być problematyczne, a wnętrze na długo będzie chronione przed alergenami. Rolety i naklejki to idealne rozwiązanie dla alergika. Lotari dobrze o tym wie i każdemu pomoże stworzyć bezpieczny dom.