Piękna, nowa tapeta to idealna ozdoba ściany. Jednak nie wszyscy przymierzający się do tapetowania wiedzą, że powierzchnię ściany należy wcześniej odpowiednio przygotować. Jak to zrobić?

Pierwszy krok to oczyszczenie podłoża ściany z pozostałości po starych farbach lub tapetach. W co się zaopatrzyć? Koniecznie w szpachelkę i specjalny płyn przeznaczony do usuwania tego typu zanieczyszczeń. Należy nanieść go na ścianę, najlepiej przy pomocy pędzla. Po 15 minutach można zacząć usuwanie resztek starej tapety.

Zobacz tapety z nadrukami do różnych wnętrz Uwaga! Jeżeli mamy do czynienia z tapetami zmywalnymi, ścianę trzeba przetrzeć papierem ściernym. Powierzchnie wygładza się uniwersalną, białą masą szpachlową. Po wszystkim dobrze jest umyć ścianę ciepłą wodą z detergentem.

jak prawidlwo przygotowac sciane

Lotari, tapety z nadrukiem

Co na koniec? Zagruntowanie podłoża, które wykonuje się specjalną emulsją bądź rozcieńczonym w wodzie klejem do tapet. Trzeba pamiętać, żeby przy wszystkich czynnościach dokładnie stosować się do zaleceń producentów specyfików. Ściana jest już gotowa do tapetowania!