Mała przestrzeń wcale nie musi być ciasna i duszna. Przesuwanie ścian nie wchodzi w grę, ale zabawa kolorami już jak najbardziej. Przy tego typu modelowaniu wnętrz bardzo ważne są okna oraz to, co zdecydujemy się na nich powiesić. Jak pomóc niewielkim pomieszczeniom, wykorzystując rolety?

Rolety są dobrym rozwiązaniem dla małych mieszkań, ponieważ posiadają lekką konstrukcję – w przeciwieństwie do ciężkich zasłon czy długich firanek. Najlepiej sprawdzą się te gładkie i jasne – ciemne kolory są przytłaczające, przez co mogą zamienić pomieszczenie w nieprzyjemną klitkę.

Chcąc dodać wnętrzu kilku dodatkowych metrów kwadratowych, warto zdecydować się na biel, beż, błękit lub jasny róż. Barwy powinny oczywiście współgrać z kolorystyką innych elementów w pomieszczeniu (ściany, podłoga, meble).

Ciekawą opcją mogą być również rolety z nadrukami np. w  pionowe pasy, ponieważ sprawiają, że pomieszczenie wydaje się nieco wyższe niż w rzeczywistości.

Zobacz rolety z nadrukami Lotari

Okno – szczególnie jeśli jest duże – powinno być wyeksponowane i wpuszczać dużo światła. Aby na to pozwolić i równocześnie cieszyć się prywatnością, dobrze przemyśleć wybór wyjątkowego modelu rolet dzień i noc