Mrużenie oczu, szukanie miejsca, gdzie nie dochodzą mocne promienie słoneczne, refleksy na ekranie komputera – to najbardziej irytujące sytuacje, które nie pozwalają w pełni cieszyć spokojem w domu. Z łatwością można ich uniknąć, inwestując w odpowiednie rolety.

 

Zanim wybierzemy roletę, warto zwrócić uwagę na natężenie światła w każdym pomieszczeniu. Inne rolety wybierzemy do salonu z oknami od strony południowej, inne do gabinetu z widokiem na zachód. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na sypialnię i pokój, w którym pracujemy. Najważniejszy w tym przypadku będzie wybór grubości rolety, co wpłynie na odpowiednią filtrację rozproszonego światła.

W pomieszczeniach słabiej oświetlonych sprawdzą się rolety rzymskie z delikatnej organzy z florystycznym wzorem. Do kuchni lub salonu, które w pogodne dni wypełnia słońce, nadają się klasyczne rolety zaciemniające lub rolety rzymskie z grubego materiału. Specjalna roleta dzień i noc daje możliwość samodzielnej regulacji ilości wpadającego światła, zależnie od potrzeb domowników. Pasy transparentnej i zaciemniającej tkaniny zmontowane są w taki sposób, aby warstwy materiału przesuwające się między sobą pozwalały decydować o tym, ile światła wypełni wnętrze.

Więcej o montażu rolet dzień i noc przeczytasz tutaj.