Rożnorodna oferta rolet sprawia, że wiele osób zastanawia się nad kryteriami ich doboru. Warto więc krótko zapoznać się z dostępnymi rodzajami, aby wiedzieć, czego można od nich oczekiwać.

 

Roleta klasyczna to najbardziej znany i standardowy system zaciemniania okien. Montowane są do ściany lub sufitu, dzięki czemu mogą zasłaniać całe okno lub wnęki okienne. Jest to rozwiązanie polecane w przypadku dużych szklanych powierzchni oraz okien o nietypowym kształcie.

Zobacz rolety klasyczne Lotari

Roleta mini ma za zadanie zasłonięcie pojedynczej szyby. Stąd też montowana jest na ramie okna za pomocą zaczepów lub haczyków. Szczególnie dobrze sprawdza się przy często otwieranych oknach.

Zobacz rolety mini Lotari

Roleta w kasecie to elegancki rodzaj rolet, który montuje się na ramie okna. Podobnie jak mini roleta zasłaniają tylko wybraną część okna. Są wyposażone w prowadnice, dzięki czemu odpowiednio przylegają do szyby i nie przepuszczają światła.

Zobacz rolety w kasecie Lotari

Plisa to niezwykle modny system dekoracji okien. Plisa może przysłonić niemal każde okno, ponieważ montowana jest pomiędzy listwami przyszybowymi. Działanie tych rolet umożliwia zwijanie ich do góry i do dołu.

Zobacz rolety plisowane Lotari