Umieszczane na ścianach ilustracje oprawione w ramy to jeden z najprostszych i najbardziej popularnych dekoracji. Łatwo dopasować je do różnych pomieszczeń, i gustów domowników.

Oto kilka podstawowych zasad, jak odpowiednio dobierać obrazy, rysunki i fotografie

    1. Wzbudzaj pozytywne skojarzenia

Na obraz patrzysz każdego dnia, dlatego nie powinien wywoływać agresji, złości lub przygnębienia. Unikaj więc ilustracji przedstawiających smutne lub agresywne sceny. Zabaw się kolorami i formami.

    1. Dobierz do koloru ściany

Elementy pojawiające się na ilustracji powinny albo zgrywać się kolorystycznie z odcieniem na największych powierzchniach pokoju, albo z nim kontrastować. Jeśli masz wnętrze minimalistyczne – postaw na kolor i intensywność. Jeśli natomiast całość urządzona jest „na bogato”, dobierz dekorację tak, by wtopiła się w tło i nie wprowadzała już dodatkowego koloru.

Zobacz kolekcje obrazów z nadrukami Dec'n'Roll

    1. Stwórz spójną całość

Świetnym pomysłem na ozdobienie ściany jest ułożenie kilku obrazów w jedną całość. Wtedy nie będą potrzebne inne dodatki, a Ty w pełni wykorzystasz wolną przestrzeń.

    1. Pomyśl o efekcie

Jeśli dekoracja ma być energiczna, to postaw na kolory. Jeśli jednak zależy Ci na uspokojeniu i wyciszeniu, wybierz delikatne, pastelowe i chłodne kolory. Błękity i szarości będą idealne.

Sprawdź też, w jaki sposób zaaranżować wystrój poszczególnych pokoi.

jak dobrac obraz do pomieszczenia

Lotari, obrazy do wnętrz