Całość tworzona jest przez szczegóły – taka zasada obowiązuje także przy urządzaniu wnętrza. Zastanawiając się nad aranżacją mieszkania, trzeba przemyśleć, w jaki sposób dopasować dodatki do reszty pomieszczenia. Mowa o wszelkiego rodzaju poduszkach, narzutach, lampkach, czy też roletach.

Te produkty dobiera się najczęściej kolorystycznie. Dużym ułatwieniem jest, kiedy w pomieszczeniu dominuje jeden kolor – wiadomo wtedy, jakiej barwy ma być dodatek. Często jednak bardziej kuszące okazują się eksperymenty i wyłamanie się z dominującej konwencji jednym lub kilkoma elementami. Warto wtedy wiedzieć, które kolory nie „gryzą się” ze sobą.

Równie ważną kwestią jest niemieszanie stylów – kolorowe, wzorzyste rolety nie pasują do minimalistycznego, surowego wnętrza, a romantyczna poduszka w stylu schabby chic raczej nie będzie dobrze wyglądać w salonie, w którym dominuje męska stylistyka.

Jak wzbogacać swoją wiedzę na temat odpowiedniego dobierania wszelkich elementów ozdobnych? Czytać porady, regularnie przeglądać serwisy wnętrzarskie i oglądać filmiki instruktażowe. Zdobyte informacje pomogą w wykreowaniu idealnego wnętrza.

Jak dobrać rolety ozdobne do wnętrza_1