Odległe i egzotyczne kraje czarują wielu turystów zarówno wspaniałymi budowlami powstałymi tysiące lat temu, jak i malowniczymi krajobrazami. Marzysz o tym, aby spędzić noc w domku z bali unoszącym się na wodzie albo na własne oczy zobaczyć afrykańską dżunglę? Nie musisz od razu kupować biletów na samolot. Egzotyczny klimat rodem z gęstych, zielonych lasów możesz stworzyć także w swoim domu. Zobacz, jak to zrobić.

 

Najważniejsza we wnętrzach inspirowanych egzotyką jest przede wszystkim ciepła kolorystyka. Bardzo często wykorzystuje się także naturalne drewno – może się ono pojawiać zarówno na podłodze, ścianie, meblach, a także wielu dekoracjach. O klimat gorących krajów w Twoim salonie, sypialni czy gabinecie zadbają również naklejki i nadruki Dec’n’Roll od Lotari. W dniach 12.08–15.08.2016 możesz je dostać 25% taniej. Wystarczy, że w trakcie składania zamówienia wpiszesz specjalny kod: WEEKEND2016.

Salon jak afrykańska dżungla

Pobierz  

Ekspedycja w głąb Czarnego Lądu wymaga wielu tygodni przygotowań, spakowania odpowiedniego ekwipunku, nienagannej kondycji fizycznej i doskonałej znajomości topografii terenu. Jeśli chcesz, możesz rozpocząć swoją podróż po nieznanej dżungli… nie wychodząc z domu! Jak? To bardzo proste. Wystarczy, że wykorzystasz tropikalne i egzotyczne wzornictwo na dodatkach i tkaninach w swoim salonie.

Pobierz

Co kojarzy Ci się z afrykańską dżunglą? Przede wszystkim niezliczona ilość drzew, liści i porastających ziemię konarów oraz wiszących lian. To nagromadzenie roślinności może pojawić się także w Twoim salonie. Uwielbiasz kwiaty? Rozstaw je więc w ozdobnych donicach nie tylko na parapetach, lecz także na podłodze obok sofy, koło telewizora, stołu do jadalni czy w kuchni.

Idealnym uzupełnieniem naturalnej roślinności będzie ozdoba Dec’n’Roll z kwiecistym wzorem, który świetnie sprawdzi się na roletach czy na obrazach. Jeśli ściana za Twoją kanapą jest pusta, zamień ją w egzotyczny zakątek. Co powiesz na tapetę z widokiem na palmy? Prawda, że można poczuć się jak na wakacjach? Aby jeszcze bardziej oddać egzotyczny klimat swojego domu, udekoruj go lampami, na których kloszu znajduje się wzór z cętek. Na szczęście w mieszkaniu nie musisz obawiać się dzikich zwierząt.

 

Pobierz

Afrykańska dżungla to nie tylko wysokie drzewa i zielona roślinność. To także bogata paleta kolorów, które oświetlane słońcem wpadającym przez szczeliny liści mienią się jak zaczarowane. To impresjonistyczne wrażenie możesz odtworzyć także w swoim domu. Tapety lub nadruki na ścianie są doskonałym dodatkiem do minimalistycznej, stonowanej aranżacji. Wzory te mogą ozdobić również łazienkę. Jeśli w Twoim pomieszczeniu kąpielowym znajduje się okno, wykorzystaj wpadające do wnętrza promienie słoneczne. Zobacz, jak wspaniale będą oświetlać różnobarwne wzory kwiatów.

Sypialnia z widokiem na sawannę

Wyobraź sobie, że codziennie zasypiasz i budzisz się, patrząc na rozległe równiny skąpane w zachodzącym słońcu. W cieniu niektórych drzew możesz dostrzec przebiegającą panterę, lwa lub żyrafę skubiącą wysoko rosnące liście. Brzmi pięknie? Taki widok możesz mieć każdego dnia nie tylko w dalekiej i gorącej Afryce. Wystarczy, że w sypialni, na ścianę znajdującą się naprzeciwko Twojego łóżka, nałożysz tapetę z nadrukiem.

Pobierz

Wybierając Dec’n’Roll od Lotari, możesz mieć pewność, że znajdziesz swój ulubiony wzór. Na stronie dostępna jest także opcja wgrania własnego zdjęcia. Obawiasz się, że założenie rolety może być dla Ciebie zbyt trudne? Nie musisz. Dec’n’Roll jest bardzo prosty w obsłudze. Po wewnętrznej stronie tapety (tej mocowanej do ściany) został punktowo rozłożony klej. Dzięki temu nie rozlewa się on po całej powierzchni tapety i nie wychodzi poza krawędzie. Po nałożeniu wzoru na ścianę nie pojawiają się na nim żadne bąbelki czy nierówności.

 

Pobierz

Więcej sposobów na aranżację wnętrza znajdziesz na www.lotari.pl.