Wolnowiszące, w kasecie, mini, classic – wybór rolet jest naprawdę duży. Każda z nich charakteryzuje się innymi właściwościami, więc jak wybrać tę najlepszą? Wolnowiszące czy w kasecie. Na czym polega różnica między nimi?

 

Rolety wolnowiszące pozwalają na swobodne ustawienie ich wysokości przy pomocy sterowania łańcuszkowego lub elektrycznego. Dzięki temu można dowolnie kontrolować ilość światła wpadającego do środka. Dużą zaletą tego typu osłon okiennych jest możliwość indywidualnego dopasowania – rama okienna nie jest już ograniczeniem, system montażowy można umieścić np. we wnęce okiennej lub w ścianie. To pozwala także na wykorzystanie ich w nieco inny sposób, np. jako „drzwi” szaf lub ekran projekcyjny.

Lotar, rolety wolnowiszące

Montaż rolet w kasecie to sposób na maksymalne ograniczenie przenikania światła słonecznego do wnętrza. Zapewniają to specjalne prowadnice (których brak w roletach wolnowiszących) przymocowane do boków ramy okiennej. Dzięki nim, nawet przy uchylonym oknie, roleta zapewnia szczelne osłonięcie przed światłem. Pomaga w tym także aluminiowa lub stalowa listwa obciążająca, której ciężar napina materiał, dając efekt pięknego wykończenia.


Lotari, rolety w kasecie

 

Sprawdź też, jak dobrać rolety do pomieszczeń.