Coraz trudniej wyobrazić sobie dom bez dodatkowych pomieszczeń gospodarczych takich, jak np. kotłownia, pralnia czy spiżarnia. Wbrew pozorom nie jest to wyraz rozrzutności, a praktyczne spojrzenie na przestrzeń, z której korzystamy.Pokoje, jeśli można je tak nazwać, o przeznaczeniu gospodarczym są zazwyczaj niewielkich rozmiarów. Nie zawsze też posiadają okna (np. spiżarnia). Jeśli jednak zostały one uwzględnione w planie, to czy powinieneś planować do nich także rolety?

Jest to oczywiście kwestia indywidualna – możesz montować lub nie. Zależy to także od tego, od której strony znajduje się pomieszczenie. Jeśli od południa, zawsze lepiej zdecydować się na dodatkową ochronę przed słońcem. Wówczas można zarówno zasłonić, jak i odsłonić szybę. Wszystko wedle potrzeb. 


Najlepiej sprawdzą się tu rolety w kasecie, które dzięki obciążeniom i listwom bocznym zachowują swoje funkcje również przy uchylonym oknie (lub oknie dachowym). W pomieszczeniu gospodarczym rolety mogą sprawdzić się w także w innej funkcji – np. drzwiczek do szafek. Dzięki temu nawet taka przestrzeń nabierze estetycznego wyglądu i będzie po prostu bardziej funkcjonalna.

Zobacz rolety do różnych wnętrz  
 

Szukasz rolet do innych pomieszczeń? Podpowiedzi znajdziesz w Poradniku Lotari.