Rolety typu classic potrzebować będą mechanizmu koralikowego dopasowanego do jego wielkości (tj. do rurki o średnicy 25 mm). W skład takiego zestawu wchodzi łańcuszek z elementem zwijającym, blokada, uchwyty z tworzywa, zaślepki oraz uchwyt bezpieczeństwa zaczepiany po naciągnięciu koralika.

 

Zestaw nie zawiera kołków rozporowych i wkrętów. Zamiast napinacza łańcuszka do rolet classic można wykorzystać obciążnik łańcuszka, który jest również dodatkowym elementem dekoracyjnym rolety. Dzięki niemu łańcuszek jest estetycznie naciągnięty i nie skręca się.

Innowacyjnym akcesorium do rolet classic jest mechanizm sprężynowy smartroll, który umożliwia automatyczne zwijanie rolety bez użycia łańcuszka. Eliminuje to potencjalne niebezpieczeństwo np. podczas zabaw najmłodszych domowników. Niezależnie od ustawienia prędkości zwijania rolety, mechanizm zawsze pracuje płynnie i cicho. Ponadto daje on możliwość dowolnego ustawienia pozycji początkowej rolety, do której zawsze będzie się ona zwijać.


Lotari, mechanizm sprężynowy smartroll

Do rolet classic można także dokupić pakiet bezpieczeństwa (jeśli wybrany mechanizm koralikowy go nie zawiera). Taki pakiet składa się z uchwytu bezpieczeństwa (napinacza łańcuszka) oraz taśmy samoprzylepnej. Dzięki takiemu uzupełnieniu, koraliki łańcuszka będą w pełni zabezpieczone przed ewentualnym zerwaniem lub zaplątaniem. Ponadto podczas otwierania okna, pozostaną one w jednej pozycji i nie będą odstawać od ramy okiennej.

Zobacz akcesoria do rolet classicUwaga: przed zastosowaniem akcesoriów wymagających przyklejenia, należy dokładnie odtłuścić ramę okienną przy użyciu acetonu lub benzyny ekstrakcyjnej. 
 
  
Nie masz jeszcze akcesoriów do wybranych rolet? Kupisz je tuaj: akcesoria do rolet classic.