Oceaniczne głębiny, spienione fale, złocisty kolor piasku – czy to wakacje? Jeszcze nie! Morska przygoda może trwać cały rok i to… w pokoju dziecięcym. Daj swojemu maluchowi to, co najlepsze, czyli szansę na odkrywanie świata i wymyślanie wspaniałych, emocjonujących przygód. Zobacz, jak zaprojektować morską sypialnię dla dziecka.

Styl marynistyczny zyskuje coraz więcej sympatyków nowoczesnych aranżacji. Jest on przede wszystkim uniwersalny – pasuje zarówno do małych pomieszczeń, jak i bardzo dużych salonów. Może być wykorzystywany w pokojach dla dorosłych, dla dzieci, a także w łazienkach i kuchniach.

Zobacz, jak stworzyć morską aranżację pokoju dziecięcego.

Jak łączyć kolory w marynistycznej sypialni dla dziecka?

Morze, niebo, słońce, piasek i statki – to najbliższe skojarzenia łączące się ze stylem marynistycznym. Z tym typem aranżacji wiąże się także lekkość formy oraz delikatność. I właśnie takie powinny być barwy w morskim pokoju dziecięcym – przyjemne dla oka, a przy tym przywołujące skojarzenia portów i oceanicznych fal.

Lotari, naklejki Marinare 

W stylu marynistycznym dominującą barwą jest biel. Białą farbą możesz pomalować ściany, sufity, a także… meble! Pobielane drewno będzie świetnie się komponowało z pastelowymi odcieniami niebieskiego oraz wyrazistą czerwienią, kojarzącą się z morską latarnią.

Lotari, poduszka Marinare

Przy wyborze tkanin postaw na naturalność. Bawełniana pościel, delikatne niebieskie zasłony czy poduszki oraz drewniane meble to przepis na idealne marynistyczne wnętrze. Ciekawią Cię morskie wzory? Wybieraj te materiały, które zostały barwione naturalnymi, bezpiecznymi dla dzieci tuszami, np. z kolekcji Marinare od Lotari.pl.

Jak urozmaicić sypialnię malucha morskimi dodatkami?

Twoje dziecko rozpoczyna niezwykłą przygodę już po przekroczeniu progu swojej sypialni. Spraw więc, aby jego wzrok skierował się od razu na najbardziej charakterystyczną powierzchnię w pomieszczeniu, czyli – na ścianę. Obszar za łóżkiem lub w okolicy okien lub biurka możesz urozmaicić, nakładając tapetę z morskimi wzorami. Czy Twoje dziecko rozpozna wszystkie przedstawione na niej elementy?

Poznaj kolekcję Marinare już dziś!

W innych miejscach tapetę zastąp pojedynczymi naklejkami. Rozgwiazda przy łóżku, latarnia morska przy drzwiach, ryby wypływające z sufitu, a może wszystko razem? Wybór należy do Ciebie!

Lotari, roleta mini Marinare transparentna

Mały morski podróżnik z pewnością będzie chciał odkrywać miejsca znane tylko jemu. Dlatego warto zapewnić mu odrobinę prywatności, zwłaszcza gdy pokój znajduje się na parterze lub blisko sąsiedniego domu. Idealnymi elementami, pozwalającym Twojemu maluchowi skupić się na zabawie, są morskie rolety od Lotari.pl dostępne w wersji zaciemniającej i transparentnej. Co więcej, pojawiające się na nich wzory będą kolejnym powodem do wyobrażania sobie nowych, wspaniałych przygód.