Czerwony, niebieski i zielony – to właśnie dzięki łączeniu tych podstawowych barw mogą powstawać inne kolory takie jak np. błękitny, różowy czy żółty. Wiesz, że barwy podstawowe mogą także wpływać na psychikę ludzką i… motywować? Zobacz, jak wykorzystać je w swoim miejscu pracy, aby zawsze być gotowym na nowe wyzwania.

Gabinet w domu to specyficzny rodzaj pomieszczenia, w którym jest potrzebne pełne skupienie. Sprzęty we wnętrzu oraz pozostałe elementy wyposażenia powinny być więc umieszczone tak, aby nie utrudniały pracy w domu. Warto więc:

  • ustawiać biurko tyłem do okna, żeby promienie słoneczne nie oświetlały ekranu;
  • wyposażyć gabinet w wygodne krzesło lub fotel obrotowy;
  • kupić pojemne szafki i regały, które pomieszczą wszystkie książki i inne potrzebne papiery.

Bardzo ważny jest także wybór odpowiedniej kolorystyki wnętrza. Zobacz, jak dzięki zielonej, czerwonej i jasnoniebieskiej barwie urządzić gabinet idealny do pracy w domu. 

1.  Modna zieleń – praca w zgodzie z naturą

Na początku tego roku zieleń została okrzyknięta najmodniejszym kolorem roku. Firma Pantone uznała bowiem, że 2017 należy do greenery – barwy traw oraz liści w środku lata. Dlaczego zieleń stała się tak popularna i dlaczego warto wykorzystać ją w swoim gabinecie? Kolor ten wpływa na człowieka bardzo uspokajająco – koi zmysły, pozwala się zrelaksować i oderwać od problemów. Pomaga także w obniżeniu stresu właśnie dzięki swoim skojarzeniom z naturą.

Lotari, obraz Góry, poszewka na poduszkę Zielone Trójkąty 

Choć kolor zielony ma łagodny wpływ na zmysły, nie warto nadmiernie wykorzystywać go w aranżacji. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest natomiast umieszczenie kilku drobnych dodatków w tej barwie. W gabinecie mogą to być np. poduszki dekoracyjne, które umieszczone na fotelu obok biurka będą kojarzyć się z naturą i letnim krajobrazem.

Lotari, fototapeta Krople Wody

O kojącym działaniu zieleni przekonasz się także, jeśli na jednej ze swoich ścian w gabinecie przykleisz fototapetę z nadrukiem od Lotari.pl przedstawiającą np. zielone liście, bujne drzewa lub piękną, rozległą polanę. Dzięki takim widokom na pewno poczujesz się lepiej, a praca będzie dla Ciebie nie tylko obowiązkiem, lecz także – przyjemnością.

2. Intensywna czerwień – praca pełna energii

Kolor czerwony właściwie nigdy nie wychodzi z mody. To barwa ponadczasowa, która kojarzy się przede wszystkim z silnym uczuciem, miłością i emocjami. I słusznie – czerwień ma bowiem działanie pobudzające i dodające energii, co jest ważne szczególnie w trakcie pracy nad projektami. Jak wykorzystać ten odcień w gabinecie, aby jego wrażenia kolorystyczne nie były zbyt uciążliwe?

Lotari, obraz Everyone is a Designer

Ze względu na swoją dużą moc oddziaływania kolor czerwony nie powinien być dominującą barwą w pomieszczeniu. Dużo lepiej sprawdzi się jako dodatek uzupełniający całą aranżację. W swoim nowym, pełnym motywacji gabinecie możesz więc zawiesić kilka obrazów z czerwonymi motywującymi cytatami. Na pewno patrząc na nie, od razu będziesz miał więcej energii. A może masz swój ulubiony tekst, dzięki któremu Twoja praca idzie Ci szybciej i efektywniej? Na stronie Lotari możesz wgrać własne zdjęcie, które później zostanie wydrukowane na płótnie. Jak to zrobić?

  1. Znajdź zakładkę „Obrazy” i wybierz opcję „Wgraj własne zdjęcie”.
  2. Dodaj zdjęcie i wybierz jego parametry.
  3. Zamów produkt i czekaj na swój nowy obraz.

Lotari, obrazy Today is Your DayHard Work i Stop Dreaming 

3. Morski błękit – spokojna praca na co dzień

Niebieski i błękitny to kolejne kolory, które nigdy nie przestają być modne. Podobnie jak zieleń i czerwień błękit ma bardzo duży wpływ na ludzką psychikę. Kolor ten nie tylko uspokaja, lecz także pobudza do twórczego myślenia. Dzieje się przede wszystkim za sprawą skojarzeń z lazurem wody, znanym przede wszystkim z letnich, wakacyjnych widoków.

Lotari, obraz Jezioro

Elementem, w który na pewno warto wyposażyć swój pokój do pracy, jest błękitna roleta na okno. Dzięki niej zablokujesz wpadające do wnętrza światło, przez które możesz nie widzieć obrazu wyświetlanego na ekranie komputera. Pozwoli Ci także lepiej skupić się na tym, co dzieje się we wnętrzu. Błękitna roleta ze wzorem chmur przywoła również wspomnienia z letnich wypraw i beztroskiego lenistwa.

Lotari, roleta Błękitne Niebo

Który z tych trzech kolorów najbardziej pasuje do Twojego gabinetu? Już wybrałeś? Wejdź na stronę www.lotari.pl i zobacz inne wskazówki dotyczące aranżacji wnętrz.