Nie lubisz w ciągu dnia podnosić rolety i odsłaniać całego okna? W nocy wolisz natomiast, by odrobina światła wpadała do pokoju? Zamiast tradycyjnych rolet wybierz rolety dzień i noc. To jasne jak słońce, że sprawdzą się w Twoim domu.

Dlaczego rolety dzień i noc są tak chętnie wybierane? Jest co najmniej kilka powodów:

  • pasują zarówno do kuchni, sypialni, salonu, jak i gabinetu;
  • możesz zdecydować się na materiały w różnych kolorach od bieli przez beż, czerwień po granat;
  • w zależności od barwy ścian czy mebli rolety dzień i noc mogą stanowić wyróżniający się element w kontrastowym kolorze lub tworzyć harmonijną całość w tym samym odcieniu, co meble i dodatki we wnętrzu.

Rolety dzień i noc – słońce pod kontrolą

Czy wiesz, na czym polega sekret wygody sterowania roletami dzień i noc? To zasługa tkaniny w poziome pasy – transparentne i zaciemniające – o różnej przepuszczalności światła. Jedno pociągnięcie za sznurek i pasy przeplatają się, pozwalając na płynną regulację ilości wpadającego światła bez konieczności podnoszenia rolety i utraty prywatności. 

Sposób montażu rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc łatwo zamontujesz zarówno na skrzydle okna, suficie, jak i wnęce. Do montażu bezpośrednio na ramię okna przeznaczona jest roleta mini piano dzień i noc. Wystarczy powiesić ją na oknie i gotowe. Bez wiercenia i dziur. Jeżeli wolisz, gdy materiał rolety jest niewidoczny – wybierz rolety dzień i noc w kasecie. Przymocujesz je do ramy okna za pomocą taśmy. Rolety możesz wybrać w kasecie np. w kolorze dębu, mahoniu, bieli lub innym dopasowanym do ramy okna i materiału rolet.

Masz okna o nietypowym wymiarze? Zamów klasyczne rolety dzień i noc na miarę od Lotari.

Zobacz rolety dzień i noc na miarę

Jak czyścić rolety dzień i noc?                         

Rolety dzień i noc to funkcjonalność i prostota obsługi. Zadbasz o nie bez problemu. Do czyszczenia potrzebujesz jedynie czystej, miękkiej szmatki, zwilżoną ciepłą wodą. Nie używaj do czyszczenia silnych detergentów, ponieważ mogą spowodować odbarwienia. Kurz z rolety możesz zebrać odkurzaczem ręcznym lub tradycyjnym z końcówką szczotkową. Pamiętaj, że rolety dzień i noc nie nadają się do prania w pralce (w przeciwieństwie np. do rolet rzymskich z bawełny).

Lotari, rolety dzień i noc 

Poznaj rolety dzień i noc, które są oryginalną osłoną okna i łączą w sobie zalety rolet materiałowych z dodatkowymi funkcjonalnościami.