Miejscem, w którym dziecko spędza najwięcej czasu i cały czas uczy się nowych rzeczy, jest szkoła. Po lekcjach – i to nie tylko w trakcie odrabiania zadań domowych – także może zdobywać wiedzę. Pokaż swojemu ukochanemu uczniowi, że jej przyswajanie bywa bardzo ciekawe przy odpowiednim nastawieniu i we właściwym otoczeniu. Przekonaj się, jak za pomocą kolorowych naklejek i nadruków zachęcić potomka do nauki.

 

Lotari.pl, kolekcja I'm Young

Uczenie się z grubych podręczników kojarzy się dzieciom przede wszystkim z nudnym, mało przyjemnym obowiązkiem. A przecież sama nauka nie jest nudna! Wystarczy tylko odpowiednie podejście, a także kilka przedmiotów urozmaicających codzienne zdobywanie wiedzy – również w domu. Zobacz, jak wykorzystać do tego kilka dodatków, które ozdobią pokój dziecka w każdym wieku.

Pomoce dla przedszkolaka, czyli jak nauczyć dziecko literek

W przedszkolu dzieci uczą się podstawowych rzeczy. Głównym zadaniem postawionym przed nimi jest zapamiętanie alfabetu i umiejętność napisania każdej literki. Czasem jednak praktyczne ćwiczenia w szkole nie wystarczają. Zamiast wymagać od malucha ciągłego siedzenia nad zeszytem i przepisywania po raz kolejny wszystkich literek, pokaż mu, że uczenie się alfabetu może przebiegać bardzo przyjemnie.

Wykorzystaj do tego… kolorowe poduszki. A dokładniej ozdobne poduszki, na których pojawił się nadruk Dec’n’Roll od Lotari. Dla przedszkolaka uczącego się literek przydatny okaże się wzór przedstawiający drewniane klocki układające się w alfabet. Twoje dziecko będzie mogło w każdej chwili zerkać na poszczególne literki – nawet tuż przed pójściem spać czy chwilę po przebudzeniu.

Pobierz

Obawiasz się, że dużo poduszek w pokoju dziecka spowoduje, że w jego sypialni zgromadzi  się więcej kurzu? Spokojnie. Poduszka ze wzorem na pewno nie wpłynie niekorzystnie na zdrowie Twojego malucha. Nadruki Dec’n’Roll są bowiem bardzo bezpieczne i nie wywołują żadnych reakcji alergicznych.

Pomoce dla dziecka z podstawówki, czyli jak pokazać maluchowi cały świat

Mamo, a co to? A dlaczego? A gdzie to jest? Możemy tam iść? Z pewnością te pytania są Ci doskonale znane. Dziecko gdy idzie do podstawówki, staje się coraz ciekawsze świata. I to nie tylko tego znanego z najbliższej okolicy, ale też tego z różnych filmów i książek. Krainy pojawiające się w wyobraźni malucha intrygują go, dlatego chce się o nich dowiedzieć jak najwięcej.

Wykorzystaj zainteresowanie dziecka i postaraj się opowiedzieć mu jak najwięcej o innych miastach, państwach czy kontynentach. Swoje opowieści uzupełnij o przedstawianie na dużej mapie. Wybierz obraz na ścianę, który zawiesisz nad biurkiem lub łóżeczkiem dziecka, a następnie razem z dzieckiem będziecie zgadywać, gdzie znajduje się dany kraj. Na pewno po pewnym czasie Twój maluch bezbłędnie wskaże wszystkie punkty.

Pobierz

Obraz ze wzorem mapy Dec’n’Roll jest bardzo wygodnym, a zarazem praktycznym elementem pokoju dziecięcego. Łatwo go w każdej chwili zdjąć ze ściany i pokazywać potomkowi kolejne miejsca. Przekonaj się też, co Twój maluch odkryje samodzielnie – może zauważy jakiś ląd, którego Ty nie znasz?

Pomoce dla gimnazjalisty, czyli jak zachęcić dziecko do nauki matematyki

Gdy Twoje dziecko wchodzi w pierwszy etap dorastania, może zmniejszyć się jego zapał do nauki. W szkole pojawiają się bowiem coraz trudniejsze zagadnienia.

Często uczniom sprawia trudności matematyka i zapamiętywanie nowych wzorów. Pokaż swojemu dziecku, że wcale nie muszą być skomplikowane. Czasem wystarczy tylko inne podejście do nauki! Zamiast odczytywać wzory z podręczników i zeszytów ćwiczeń, przyklej nad biurkiem naklejkę Dec’n’Roll od Lotari przedstawiającą figury i bryły geometryczne. Nastolatek będzie mógł zerkać na nie w każdej chwili podczas rozwiązywania zadań. Przeznaczcie też kilka wolnych wieczorów na wypisanie na dużych kartkach wszystkich wzorów figur.

Pobierz

Naklejki na ścianę Dec’n’Roll są bardzo wytrzymałe, dlatego nie musisz się obawiać, że wytrą się lub odpadną od ściany. Ich montaż także okazuje się bardzo prosty. Pod nadrukiem umieszczono folię samoprzylepną Easy Dot, na której klej naniesiony jest punktowo.

Więcej naklejek i nadruków rozbudzających zapał do nauki znajdziesz tutaj.