Walentynki to nie jedyny czas, w którym wyznajemy uczucia, tym których kochamy. Wyjątkowy nastrój łatwo wyczarować w każdej chwili i wcale nie potrzeba do tego magicznych sztuczek. Wystarczy tylko kilka dekoracji. Dla zakochanych, a także tych, którzy lubią spędzać czas w domowym zaciszu wśród miękkich poduszek, kocyków i ciepłych świec stworzono hygge. Zobacz, jak prosto i efektownie wykorzystać najmodniejszy obecnie trend i stworzyć przytulne, pełne miłości aranżacje.

Szukasz pomysłu na wyjątkową kolację? Zarówno wieczorny posiłek, jak również śniadanie, obiad – każda chwila w towarzystwie może nabrać niezwykłego blasku. Udowodnili to Duńczycy – najszczęśliwszy naród w Europie i prekursorzy hygge, czyli filozofii przytulności.

Zasady są proste: należy otoczyć się ładnymi dodatkami jak obrazy, dekoracyjne poduszki czy bibeloty, ugotować ulubione danie i po prostu zatrzymać się na chwilę. Cieszenie się prostymi rzeczami i odnajdywanie spokoju w gonitwie codzienności jest swego rodzaju sztuką, którą przy odrobinie cierpliwości opanujesz także Ty.

Lotari podpowiada, jak przenieść hygge do domu – nie tylko z okazji święta zakochanych.

Wnętrza w stylu hygge, czyli świece i lampki

Bez świec nie ma mowy o romantycznej kolacji. Jeśli jednak zapalasz je tylko w takich okazjach, pora zacząć brać przykład z Duńczyków, którzy hygge opanowali do perfekcji. Korzystaj ze świeczek bez względu na porę dnia, a Twój posiłek zyska blasku dzięki ciepłemu, delikatnemu światłu.

Nie zapominaj też o mniejszych pomocnikach, czyli lampkach. W przeciwieństwie do dużych lamp sufitowych, te niewielkie będą miłym towarzyszem wspólnych wieczornych lektur lub chwil przy ulubionym filmie i lampce wina. Z Lotari wybierzesz dokładnie taki kolor klosza i wzór, jaki chcesz, więc nic Cię nie ogranicza.

Lotari, lampki Serca i Kwiaty

Zobacz kolekcje lampek z nadrukami Lotari

Miękkość przede wszystkim – poduszki z nadrukiem

Dlaczego poduszki są tak wyjątkowym dodatkiem? Oprócz tego, że w jednej chwili potrafią ozdobić sofę oraz łóżko, to jeszcze są przyjemnie miękkie oraz wygodne, a więc hygge w 100 proc. Wykorzystaj ich pomoc i spraw przyjemność ukochanej osobie – zaprojektuj romantyczny nadruk na poduszkę. Wybierz zdjęcie ze wspólnych wakacji, pierwszej randki lub spaceru brzegiem morza. Pamiętaj, że kolorowych poduszek nigdy nie będzie za dużo, bo przecież nie można przedawkować szczęścia:-)

Lotari, poduszka z nadrukiem Kocham Cię

Lotari, poduszka z nadrukiem Zakochana Para

Zobacz kolekcje nadruków na poduszki Lotari

Widoki na piękne dekoracje – obrazy, naklejki i fototapety

Jeśli ściany w Twoim mieszkaniu świecą pustkami, być może jeszcze nie wpadłeś na pomysł, jak je ozdobić. Takie aranżacje, a raczej brak jakichkolwiek ozdób zdecydowanie nie są hygge. Nic dziwnego, że salonowi lub sypialni daleko do romantycznych wnętrz, w których miło spędza się wspólne chwile. Nie stresuj się jednak i podejdź do sprawy jak Duńczycy – na spokojnie. Chcesz udekorować ściany w domu? Do dyspozycji masz: 

Pamiętaj, że w aranżacjach hygge ważne jest, żeby przedmioty, którymi się otaczasz, wyrażały Twoje zainteresowania. Nie zdawaj się na przypadkowość i rzeczy, jakie są modne, podczas, gdy Tobie się nie podobają. Nawet najpiękniejszy obraz przedstawiający martwą naturę nie spełni swojej hygge-funkcji, gdy Ty wolisz mieć na ścianie widok zachodzącego słońca nad szmaragdowym morzem. Najlepszym doradcą jest Twój gust!

Lotari, obraz Huśtawka

Lotari, obraz Państwo Młodzi

Zobacz kolekcje obrazów Lotari

Innym pomysłem na piękną ścienną ozdobę mogą być naklejki – nie tylko te z cytatami, ale również z dowolnie wybraną grafiką lub fototapety. Oprócz gotowych wzorów możesz także wgrywać własne zdjęcia.

Lotari, naklejka na ścianę Letnia Łąka

Lotari, fototapeta Włoska Alejka

Zobacz kolekcje fototapet Lotari