Marzysz o nietypowej aranżacji, która przeniesie Cię w zupełnie inny świat? Chcesz odczarować szarą rzeczywistość i nadać wnętrzu niezwykły charakter? Udekoruj ściany w swoim pomieszczeniu tapetą inną niż wszystkie – fototapetą. Wykończenie powstałe na bazie wybranego nadruku sprawi, że w swoich czterech kątach poczujesz się wyjątkowo – zupełnie jak w bajce. Poznaj nasze pomysły na oryginalne wykorzystanie fototapet.

Zanurzenie się w baśniowym świecie, gdzie wszystko jest możliwe i nie istnieją żadne granice, to ulubiona czynność nie tylko maluchów. Produkcje Disneya czy humorystyczne filmy animowane, takie jak „Wallace i Gromit” czy dzieła Wesa Andersona, cieszą się ogromną popularnością także – a może przede wszystkim – wśród dorosłej widowni.

Ten niezwykły świat wolny od codziennych realiów bez problemu stworzysz w domu. Poznaj kilka podpowiedzi specjalistów marki Lotari, w którym kierunku warto zmierzać, przygotowując nową aranżację wnętrza.

1.  Jak u Królowej Śniegu, czyli stwórz swoją własną Krainę Lodu

Jesteś zwolennikiem minimalistycznych przestrzeni? W aranżacji wnętrza wykorzystujesz zapewne jedynie podstawowe odcienie szarości i bieli, a wszystkie przedmioty w pomieszczeniu mają proste, geometryczne kształty. Czy miłośnikom stylu skandynawskiego można zaproponować bajkowe rozwiązanie? Oczywiście, wystarczy tylko trochę wyobraźni i… fototapety 3D.

Zainspiruj się baśnią „Królowa Śniegu” braci Grimm i stwórz eleganckie i minimalistyczne wnętrze nawiązujące do przestrzeni skutych lodem. Wybierz na przykład fototapetę 3D przedstawiającą sople lodu. Realizacja nie jest jednak odwzorowaniem rzeczywistości 1:1 – tapeta prezentuje kształty o widocznej matowej strukturze. Dodatkowo dzięki użyciu perspektywy całość sprawia wrażenie trójwymiarowej przestrzeni.

Chcesz przyjrzeć się bliżej praktycznej stronie fototapet od Lotari.pl? Zajrzyj tutaj.

Lotari, fototapeta Lód

2.  W krzywym zwierciadle Tima Burtona – fototapety z dreszczykiem emocji

Lubisz organizować wieczorne seanse, kochasz kino grozy, zwłaszcza w wersji animowanej i z lekkim przymrużeniem oka? Wyraź swoją pasję do mrocznych opowieści, aranżując w ten sposób pomieszczenie dzięki fototapetom z wybranym, melancholijnym nadrukiem, którą z łatwością zamówisz na Lotari.pl

Wielbicielom stylu filmów Tima Burtona proponujemy wybór jednego pomieszczenia, tego, które zwykle służy za domową salę kinową. Aranżacja pokoju powinna być utrzymana w chłodnym minimalistycznym stylu nawiązującym do estetyki loftowej. Wyrazistym akcentem takiego oszczędnego wystroju okaże się tapeta z nastrojowym nadrukiem, przedstawiającym zaciemniony las pod koniec jesieni.

Lotari, fototapeta Ciemny Las

Innym pomysłem dekoracyjnym może być użycie fototapety w jaśniejszych barwach, wciąż nawiązującej stylistycznie do dzieł Burtona. Kręte, nieco odrealnione pnącza, drewno i kamienie złagodzone ciemnoróżową poświatą – oto główne cechy fototapety „Schody na górze” od Lotari.pl.

Lotari, fototapeta Schody

Lotari, fototapeta Dziurka od Klucza

3.  Bajkowy świat dziecka – wybierz uroczą fototapetę dla malucha

Najmłodsi członkowie rodziny nie mogą jeszcze tego powiedzieć, ale z pewnością mają wyraźnie sprecyzowane oczekiwana odnośnie do wyglądu swojego pokoju. Jak bowiem wynika z badań, maluchy do 3 roku życia nie odróżniają barw pastelowych. Dla każdego dziecka w tym wieku najatrakcyjniejsze wydają się więc wyraziste kolory i odważne zestawienia.

Aby wprowadzić bajkowy nastrój do pokoju niemowlaka, warto wykorzystać wielobarwne tapety w różnorodne wzory. Jeśli spodziewasz się narodzin dziewczynki, możesz zdecydować się na szablon „Pociągi dla dzieci”. Przedstawienie wesołych zwierzaków, uśmiechniętych dzieci, słońca i balonów rozpromienią buzię każdego malca.

W przypadku gdy na świat ma przyjść Twój syn, nie rezygnuj z kolorowych tapet i ciekawych wzorów. Przygotowując pokój dla chłopca, skorzystaj z fototapety urozmaiconej motywem samochodowym. Kiedy maluch trochę podrośnie, możecie pobawić się w udawanie dźwięków silnika.

 Lotari, fototapeta Pociąg

 Lotari, fototapeta Samochody

Szukasz jeszcze więcej inspiracji do stworzenia wnętrza o nietuzinkowym wystroju? Zajrzyj do kolejnego poradnika Lotari i poznaj bliżej fototapety 3D.